Regulaminy sklepów

Regulaminy sklepów

H andel i usługi w dużej części przenoszą się do internetu. Internet przestaje być tylko „okienkiem wystawowym” czy medium dla informacji i reklamy, ale dla wielu przedsiębiorstw staje się podstawową platformą (kanałem) sprzedaży towarów czy usług. Firmowe witryny www, sklepy internetowe, profile w mediach społecznościowych, pozycjonowanie – nam nie trzeba tłumaczyć co to jest i jakie ma znaczenie.

Pisaliśmy liczne regulaminy sklepów internetowych wraz z dokumentami towarzyszącymi (klauzule dotyczące ochrony danych osobowych, formularze reklamacyjne, formularze odstąpienia od umowy, polityki cookies i inne). Nie boimy się podjąć napisania regulaminów usług bardziej skomplikowanych niż zwykły sklep internetowy.
Obsługiwaliśmy procesy cesji praw do domeny internetowej oraz sprzedaży ogółu praw i obowiązków związanych z obsługą portalu tematycznego (wortalu). Wiemy jak w toku takiej transakcji uwzględnić uwarunkowania prawne rejestratora domen (NASK) czy właściciela serwisu (np. Facebooka). Wiemy jak walczyć z cybersquattingiem.

Problematyka aktywności marketingowej w internecie jest też obecna w naszych praktykach: ochrony własności intelektualnej, prawa reklamy oraz ochrony danych osobowych (linki).