201803.13
Off
0

Rozwój wybranych praktyk w Kancelarii

kategorie: Aktualności

O tym, że rzeczywistość społeczna i gospodarcza jest w Polsce bardzo dynamiczna nie trzeba nikogo przekonywać. Kancelarie prawne muszą za tymi zmianami nadążać. Dlatego Kancelaria Gniatkowski dynamizuje swoje działania w zakresie III-ego sektora (sektora organizacji pozarządowych – NGO). Radcowie prawni Kancelarii (Paweł Sliwowski i Michał Gniatkowski) opracowali “Poradnik NGO” – publikację dotyczącą wybranych kwestii w zakresie gospodarki finansowej i organizacji wewnętrznej stowarzyszeń i fundacji, ze szczególnym uwzględnieniem klubów sportowych. Zainteresowanych zapraszamy na odpowiednią podstroną na naszej stronie internetowej.

Od kilku miesięcy większość przedsiębiorców, księgowych i informatyków przyzwyczaja się do hasła “RODO”. Unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych rewolucjonizuje dotychczasowy stan prawny jeśli chodzi o ochronę danych osobowych. Tak jak pomagaliśmy naszym klientom wdrażać ochronę danych osobowych (“data protection compliance”) na gruncie dotychczasowych przepisów, tak pomagamy dostosować się do nowego stanu prawnego. Doradzamy m.in. sieci klubów fitness. O RODO przeczytacie Państwo na jednej z podstron na naszej stronie internetowej.

Zatrudnianie cudzoziemców przestało być tematem niszowym – dziś jest to codzienność wielu firm budowlanych, produkcyjnych, logistycznych, transportowych itp. Rozwijamy praktykę prawa imigracyjnego – zwłaszcza zezwoleń na pracę i pobyt. Doradzamy firmom i pracownikom. Również tej tematyce też poświęciliśmy osobną podstronę na naszej www.

Tagi: , , , , , , , , , , ,